Haber

Enkazdan sağ kurtulan sağlık görevlisi yardıma koştu

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde KAHRAMANMARAŞ merkezli depremde misafir olarak gittiği Malatya’da arkadaşının evinde sıkışan sağlık görevlisi Furkan Bilir (22) gönüllü olarak afetzedelerin yardımına koştu ve 6 saatte kurtarıldı. enkazdan kurtarıldıktan sonra Malatya’da trambüslerin park alanında yüzlerce afetzedeye hizmet veren Bilir, “Böyle bir günde doktor olup da boş boş oturamazdım” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04.17 sıralarında meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme konuk olarak gittiği Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yakalanan Furkan Bilir, yıkılan evin enkazı arasında kaldı. 6 saat sonra görevliler tarafından enkazdan çıkarılan Bilir, Kayseri’de yaşayan ailesinin yanına gitti. Bilir banyo yapıp üzerini değiştirdi, Türk Kızılayı’na giderek paramatik olduğunu ve deprem bölgesinde gönüllü olarak çalışmak istediğini belirtti. Malatya’da yetkililer, Furkan Bilir’i Büyükşehir Belediyesi’ne ait Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri’ne ait trambüslerin park alanındaki sağlık evine yönlendirdi. Kısa sürede göreve gelen Bilir, afetzedelere hizmet vermeye başladı.

‘KIZILAY’A GİDİYORDUM VE GÖREV İSTEDİM’ Furkan Bilir, böyle bir günde boş durmamayı ve halka hizmet etmeyi görev bildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Niğde’de özel bir hastanede sağlık görevlisi olarak çalışıyordum ancak bazı sebeplerden dolayı istifa edip arkadaşlarımın Gaziantep’teki evine gittim. Orada kalırken ilk depremde ev yıkıldı ve ben de altında kaldım. 6 saat sonra kurtarıldım ve ailemle birlikte hızla Kayseri’ye döndüm.Halkın bana ve benim gibi sağlıkçılara ihtiyacı olacağını düşünerek evden çıktım ve isteyerek Kızılay’dan görev istedim. çok geniş bir alan. Beni de buraya yönlendirdiler. Yardımcı oluyoruz. Uzun süre burada çalışmak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu