İş

Erdoğan: Savunma sanayinde tam bağımsız hale gelene kadar çalışacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın (IDEF’23) Kapanış Töreni’nde yaptığı konuşmada, açılış törenine video mesajla katıldığını ve özellikle fuarda bulunmayı arzu ettiğini söyledi. fuarın kapanışı.

Fuarın hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, yoğun bir hazırlık sürecinin ardından fuarı başarıyla düzenleyen Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve Savunma Sanayii Başkanlığı’nı tebrik etti.

Fuara katılan firmalara ve fuardaki etkinliklere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Erdoğan, kamu-özel sektör arasındaki yakın işbirliğinin değerini bir kez daha gördüklerini söyledi.

Salı günü başlayan ve 4 gün süren fuara bu yıl ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade eden Erdoğan, “Dünyanın 81 farklı ülkesinden, NATO’dan, Afrika Birliği’nden ve Amerikan İş Konseyi’nden de aynı şekilde katılım oldu. 189 heyeti temsilen 741 heyet üyesinin katıldığı fuara 689’u yerli, 762’si yabancı olmak üzere 1.461 firma katıldı.Yüzde 15’i yabancı olmak üzere 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan IDEF’23 iz bırakmayı başardı. sektöre bir kez daha dedi.

“IDEF’in başarı çıtasını daha da yükseltmesinden memnunuz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi itibariyle çok da uzun olmayan 30 yıllık süreçte fuarın bir dünya markasına dönüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye için değerli bir kazanım olan bu gerçek, katılımcı ve firma sayısı ile çalışmalarımızın genişleyen yelpazesi ile teyit edilmiştir. Türk savunma sanayisinin sergilendiği fuarda 200’e yakın sistem ve alt sistem sergilendi. IDEF’23 iş bağlantıları anlamında çok şükür çok verimli geçti.Şu ana kadar katılımcı firmalar, yabancı heyetler ve Türk tedarik markaları arasında 5.000 iş görüşmesi gerçekleştirildi. Dört gün boyunca 120 adet tanıtım işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni yapıldı.Bunların dışında daha birçok temas, toplantı, iş bağlantıları ile temaslar gerçekleştirildi.Fuarımıza tesis vesile oldu.IDEF’in başarı çıtasını daha da yukarılara taşımasından memnuniyet duyuyoruz. Daha.”

Fuarın ülke ve sektöre yakışır bir şekilde düzenlenmesine destek veren firma ve kurumlara teşekkürlerini ileten Erdoğan, “IDEF’23’teki başarımızı elde ettik, Türkiye’nin gururuna yazdık. zaman, bugünden daha büyük hedeflere yelken açıyoruz.Önümüzde 2 yıl var.İnşallah bu zamanı kamu ve özel bölümleriyle en aktif ve verimli şekilde değerlendireceğiz.” söz konusu.

gulnarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu