Haber

Ürdün, İsrail’in Gazze’deki okullara saldırısını kınadı

AMMAN, 19 Kasım (Xinhua) — Ürdün, İsrail’in Gazze Şeridi’nde barınaklara dönüştürülen okullara yönelik ve çok sayıda yerinden edilmiş Filistinlinin ölümüne yol açan saldırılarını kınadı.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı cumartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail’in saldırılarını şiddetle reddettiklerini ve kınadıklarını belirterek, bunun uluslararası hukukun açık bir ihlali olduğunu vurguladı.

Açıklamaya göre Bakanlık Sözcüsü Sufian Qudah, İsrail’in şiddet içeren saldırılarının, uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuku defalarca ihlal etmesinin yanı sıra sivillere, okullara, hastanelere ve ibadethanelere yönelik saldırılarının durdurulması için çabaların yoğunlaştırılması gerektiğine işaret etti.

Cumartesi günü erken saatlerde İsrail ordusu, yerinden edilmiş insanların barındığı Cibaliya mülteci kampındaki BM Mülteci Örgütü’nün Fakhoora Okulunu ve Gazze’nin kuzeyindeki Tel al-Zaatar okulunu vurdu.

İsminin açıklanmaması kaydıyla Xinhua’ya konuşan bir kaynak, BM tarafından işletilen okula düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının bölgedeki arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından artabileceği konusunda uyardı.

camashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu